سکوت تلخ

تو مپندار كه خاموشي من ، هست برهان فراموشي من

 
از رنجي كه م‍ی بريم
نویسنده : Naghooos - ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٥ فروردین ۱۳۸٤
 

 

 

 

   جانشين معاونت تعطيلات و تقريحات سالم در امور دانشگاهها ديروز در مراسمي با حضور رئيس تعطيلات و هشتاد و يك رئيس و معاون ديگر نهادها و ارگانها به خاطر هشتاد و يكمين سالگرد تولدش به مدت چار سال ديگر در سمت خود ابقا شد.

   ايشان در اين مراسم تقويم تعطيلات در ترم دوم سال 1383-84  را در بهمن ماه سال گذشته به شرح زير پيشگويي كرد:

 

ماه بهمن: در اين ماه به خاطر اينكه دانشجويان تازه امتحانات ترم اول را به اتمام رسانيده اند و در جهت رفاه حال آنان و از آن جهت كه گفته اند « آخر دانشجو هم حدي دارد» و فرصتي هر چند محدود براي بازپروري و آماده سازي ذهن ضرورت دارد، كلا تعطيل است.

 

   نيمه اول اسفند ماه: استثنا ئا اين دوره زماني از اين جهت تعطيل است كه اصولا چون ايشان هيچگاه  در طول زندگي هشتاد و يك ساله شان حق كسي را پايمال نكرده اند اين بار هم نميخواهند حقي از كسي ضايع شود و به سبب آنكه ميل و ارادت خاصي براي دانشجويان استان گيلان قائل هستند و نميخواهند آنها را در حادثه ناگهاني باريدن برف تنها بگذارند دانشجويان ساير استانها را هم مجبور به همدردي در خانه نشيني و باز به خاطر آنكه درس اين دانشجويان از آنها _خداي ناكرده_ جلوتر بيفتد تعطيل اعلام ميگردد.

 

    نيمه دوم اسفند: ديگر جاي بحث نيست كه مطابق هر سال آمادگي براي سال نو و مهمتر سفره هفت سين كه براي نشان دادن پايبندي به آداب و رسوم ملي امري خطير و زمانبر است كه حداقل دو هفته تعطيلي را ميطلبد.

 

   نيمه اول فروردين: سيزده روزش كه اساسا تعطيل است، دو روز بعدش هم اشانتيون به عنوان عيدي...

 

   نبمه دوم فروردين: چون اساتيد بعضا از مسافرت برنگشته اند و باز به خاطر آنكه حقوق آن دسته از اساتيد كه از مسافرت برگشته اند ضايع نشود تعطيل است.

 

   نيمه اول ارديبهشت: براي تشويق آيندگان در جهت بهبود وضع كشور عجالتا به جز پنجشنبه ها، جمعه ها، و كليه ي روزهاي تعطيل رسمی و غير رسمی كه در اين بين قرار ميگيرد كليه كلاسها داير است.

 

   نيمه دوم ارديبهشت تا آخر خرداد: اين دوره از سال؛ امسال به طور آزمايشي ايام مطالعه نامگذاري ميگردد كه فرصتي مغتنم است براي دانشجوياني كه احيانا نتوانسته اند براي امتحان آماده شوند.

 

تبصره: دو روز مانده با امتحان چنانچه دانشجويان و اساتيد حال داشته باشند ميتوانند كلاس فوق العاده تشكيل دهند...

 

                                                                              روزنامه آفتاب

 


 
comment نظرات ()