انتقاد شدید همسر میرحسین از گشت ارشاد، صدا و سیما و حبس نویسندگان

   

نشست دو روزه «از آرمان جمهوری اسلامی تا جمهوری اسلامی آرمانی» با سخنرانی زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی و مشاور سیاسی سید محمد خاتمی در زمان ریاست‌جمهوری آغاز شد. 

به گزارش ایلنا، این استاد دانشگاه در سخنان خود بااشاره به اینکه هر انتخابات معرکه‌ای برای طرح مطالبات، نقدها و خواسته‌هاست، گفت: انتخابات نقد ملی است بر خودمان. اینکه کجا هستیم و به کجا می‌رویم. 

همسر میرحسین موسوی با اشاره به اینکه روزگاری مسایلی چون استفاده افراد از امکانات ملی برای ستایش خود و یا وجود محیط پلیسی موجب رنج جوانان انقلابی بود، گفت: فکر نمی‌کردیم که روزی بخواهیم دوباره درباره این مسایل صحبت کنیم. 

زهرا رهنورد اظهار امیدواری کرد: در دوران انتخابات هر کس نقش خویش را بازی کند و از نقاب زدن و قرار گرفتن در نقش‌های دیگر بپرهیزد. 

وی از دورانی یاد کرد که دروغ و تبعیض باعث شد رادیو و تلویزیون درخانواده بایکوت شود و اظهار داشت: امیدوارم صداوسیما به عنوان یک رسانه و وسیله ملی از دروغ پردازی به دور باشد. 

وی گفت: اگر زمانی رسانه ملی باید برای همه کاندیداها به طور مساوی استفاده شود ولی با تبعیض فقط به یک کاندیدا بها دهد و حتی از ارایه تسلیت یک کاندیدای دیگر برای شهادت حضرت زهرا نیز خودداری کند، می‌توان گفت که سوءاستفاده از اموال عمومی اتفاق افتاده است. 

وی افزود: روزگاری جوانان انقلابی آرزو می‌کردند آسمان همه مردم ایران پر از ستاره باشد ولی اکنون شاهد آن هستیم که ستاره‌ها در دامن دانشجویان می‌افتد و از این میان برخی دانشجویان ستاره دار می‌شود. 

وی افزود: در کوران انقلاب شعار می‌دادیم زندان سیاسی آزاد باید گردد، ولی هیچگاه فکر نمی‌کردیم که اکنون نیز باید این شعار را سردهیم. 

این استاد دانشگاه اظهار امیدواری کرد: با اهتمام رییس‌جمهور آینده باید برای همیشه درب زندان برای اهالی فکر و اندیشه بسته شود. 

وی گفت: در دورانی برای احیای امر به معروف و نهی از منکر سخن‌ها گفتیم، ولی فکر نمی‌کردیم این کار را بخواهند با گشت‌های امنیتی انجام دهند. امر به معروف ونهی از منکر باید با گفت وگوهای شرافتمندانه و خوب انجام گیرد نه با راه اندازی گشت‌های امنیتی. 

رهنورد با انتقاد از بوجود آمدن شرایطی که باعث شده در ذهن مردم، زندگی در خارج کشور باعث آرامش و آزادی باشد، گفت: ما مردم باید گاهی خودمان را سرزنش کنیم که چرا در نظارت ملی کوتاهی کردیم و اجازه دادیم چنین شرایطی به وجود آید. 

وی گفت: شک ندارم اگر به کرامت انسانی مردم ما اعتماد شود بهترین روش‌ها را انتخاب خواهیم کرد. 

وی در بخش دیگر سخنانش نقش زنان در دوران پس از انقلاب را برجسته و موثر توصیف کرد و گفت: با این وجود زنان به حق خودشان نرسیدند وامیدواریم یکی از مهمترین مسایل دولت بعد حل مسایل زنان باشد.

/ 1 نظر / 3 بازدید