عطاالله مهاجرانی بازداشت شد

دليل احضار و بازداشت مهاجرانی شكايت زنی است كه می‌گويد همسر قانوني مهاجراني بوده و به دليل عدم پرداخت نفقه، از وى به دادسرا شکايت کرده است.
مبلغ وثيقه مهاجرانی روز گذشته ٢٠ ميليون تعيين شده بود ، اما امروز پس از تفهيم اتهام مجدد ، مبلغ وثيقه به ٩٠ ميليون تومان افزايش يافت.
جميله کديور: اين پروژه سياسي در جهت تخريب شخصيت چهره‌اى است که داراى مقبوليت عمومي ميباشد.

افزايش وثيقه‌ي تعيين‌شده براي مهاجراني به ٩٠ ميليون تومان

ايسنا: با تبديل وثيقه‌ي تعيين شده براي مهاجراني به ٩٠ ميليون تومان، وي همچنان در بازداشت به سر مي‌برد.
يكي از نزديكان عطاءالله مهاجراني در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با اشاره به سير جريان بازداشت مهاجراني اظهار داشت: روز گذشته وي پس از مراجعه به شعبه‌ي چهارم بازپرسي دادسراي كاركنان دولت و رسانه‌ها مورد تفهيم اتهام قرار گرفت و براي آزادي وي، در ابتدا وثيقه‌ي ١٠٠ ميليون توماني تعيين شد كه پس از مراجعه به سرپرست دادسراي كاركنان دولت، وي با بيان اين كه وثيقه تعيين شده منطبق با عنوان اتهامي نيست، مبلغ وثيقه را تا ٢٠ ميليون تومان كاهش داد ولي به واسطه‌ي عدم تامين وثيقه در وقت اداري، مهاجراني به بازداشت‌گاه منتقل شد.
وي ادامه داد: صبح امروز وثيقه تعيين شده از سوي خانواده مهاجراني تامين شد، اما پس از تفهيم اتهام مجدد مهاجراني، مبلغ وثيقه به ٩٠ ميليون تومان افزايش يافت.
وي گفت: تلا‌ش‌هاي نزديكان مهاجراني براي آزادي وي و تامين وثيقه تا ساعت ٥ بعدازظهر امروز نيز ادامه داشت، اما متاسفانه نتيجه‌اي نداشت و آزادي مهاجراني به پس از تامين وثيقه در روزهاي آينده موكول شد.
وي اظهار اميدواري كرد: با توجه به تمام جريان‌هاي پيش آمده، پرونده‌ي تشكيل شده براي مهاجراني در مسير حقوقي خود حركت كند و امكان آزادي مهاجراني فراهم شود.

جميله کديور: تخريب شخصيت مهاجراني يک "پروژه سياسي" است

ايرنا: جميله کديور همسر دکتر عطاالله مهاجراني ، طرح مسايل اخير را ادامه جنگ رواني و يک پروژه سياسي ناميد و گفت: اين پروژه سياسي در جهت تخريب شخصيت چهره اى است که داراى مقبوليت عمومي ميباشد.
جميله کديور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: عجيب است ، مواردى که بارها توسط مهاجراني و اينجانب به شدت تکذيب شده ، اين چنين توسط برخي پيگيرى و دنبال ميشود.
وى ادامه داد: اين پروژه تازگي نداشته و از سه سال پيش آغاز شده است و قبلا نيز درصدد پرونده سازى براى همسرم برآمدند.
عطاالله مهاجراني در شعبه چهارم بازپرسي دادسراى کارکنان دولت داراى پرونده شکايتي است. اتهام وى به شکايتي مربوط ميشود که شش ماه پيش توسط يک زن به نام "مهسا يوسفي" در دادگسترى تهران مطرح شد.
اين زن مدعي شده است که همسر قانوني مهاجراني بوده و به دليل عدم پرداخت نفقه ، از وى به دادسرا شکايت کرده است.
«مهسا يوسفی» که در زمان رياست مهاجرانی بر مرکز بين المللی گفتگوی تمدنها، کارمند اين مرکز بوده، در شكايت خود وی را متهم کرده بود که حاضر به ثبت ازدواج و پرداخت مهريه او نيست. مهريه‌ای که وی ادعا می کند، شامل دو هزار سکه طلا، ويلايی در شمال تهران، سفر حج، جواهرات، ابريشم، ديوان حافظ و چند تابلوی نقاشی می‌شود.


ايران امروز

/ 2 نظر / 2 بازدید
kolbeh darveshan

سلام والله من بی اطلاعم از اين خبر .. شايد بخاطر در خارج بودنم باشه .. بای

naghooos

نظر من اينه که...يعنی يه سوال برام پيش اومده. آيا وبلاگ نويسان محترم علاقه ای به مسائل سياسی ندارند؟ يا اينکه علاقه ای به نظر دادن در مورد مسائل سياسی روز ندارند؟هيچ ديکتاتوری یه خوری خود از زمامداري کناره گيری نميکند.