افشاگری برادر رفسنجانی

17 خرداد 88 - 22:39

یاری: محمد هاشمی با طرح این پرسش که آیا رفتارهای رییس جمهور، شیوه پاسداری از حیثیت و عزت کشور است؟، نکاتی را درباره ی اهداف و عملکرد 4 ساله ی احمدی نژاد مطرح کرد.

محمد هاشمی در گفتگو با قلم گفت: آقای هاشمی از حدود سال 1340 که نهضت امام خمینی(ره) شروع شد یکی از پایه های ثابت و فعال نهضت بوده است و در طول تمام دوران مبارزه و بعد از پیروزی انقلاب و تشکیل جمهوری اسلامی در کنار امام بودند و بعد از رحلت امام یکی از ارکان نظام جمهوری اسلامی بودند. ایشان از شخصیت هایی هستند که همواره در جهت استقرار و تثبیت جمهوری اسلامی تلاش زیادی کرده اند.


این ویژگی ها باعث شده است که دشمنان سعی در تخریب هاشمی و شخصیت های نظیر ایشان داشته باشند. بر همین اساس طرح ترور شخص هاشمی را در اول انقلاب داشتیم رسانه های خارجی و دشمنان در اوایل انقلاب مرحوم بهشتی، و آقایان خامنه ای و هاشمی را مورد هجمه قرار می دادند. جریان هایی هم در داخل این کار را انجام می دادند که بعدا تبدیل به ضد انقلاب شدند یا متعلق به جریان بنی صدر بودند. بنی صدر هم کینه ی زیادی نسبت به این افراد داشت. در مقابل، امام توجه خاصی به این اشخاص داشتند، مخصوصا وقتی هاشمی را ترور کردند ایشان پیام دادند و گفتند "هاشمی زنده است چون نهضت زنده است". امام بی جهت از کسی تعریف نمی کرد.

ویژگی های هاشمی باعث شده است که همواره مورد غضب عده ای باشد و البته عده ای هم با شخص هاشمی مساله نداشتند و شاید الان هم نداشته باشند اما با انقلاب مساله دارند، اینها عمدتا ریشه در خارج دارند. آنها هم با هاشمی عناد دارند و هر طور که بتوانند ایشان را ترور شخصیتی یا ترور فیزیکی می کنند.

برادر آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه درباره ی علت تخریب هاشمی توسط دولت نهم افزود: این که چرا در شرایط فعلی رییس دولت نهم این طور به هاشمی حمله کرده است و هتاکی می کند و خلاف شرع و خلاف قانون انجام می دهد این تحلیل و دلایل خاص خود را دارد که به چند مورد آن اشاره می کنم.

دولت هاشمی به قضاوت دوست و دشمن و موافق و مخالف؛ موفق ترین دولت ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب در جهت سازندگی و عمران و توسعه بوده است. کارهایی که این دولت کرد بسیار بزرگ است، بعد از جنگ دو هزار و هفتصد روستا، 87 شهر و شهرستان در 16 استان بین صد درصد تا ده درصد توسط رژیم صدام تخریب شده بود و تقریبا تمام زیرساخت های کشور از قبیل پالایشگاه، نیروگاه، جاده ها، پل ها و فرودگاه ها آسیب دیده بودند و نزدیک به دو میلیون آواره ی جنگی در اردوگاه ها زندگی می کردند. هاشمی با برنامه ریزی، بدون درآمد زیاد، تمام اینها را بازسازی کرد، این دو میلیون نفر را به استثنای تعداد کمی به جاهای خود را برگرداند. زیرساخت های کشور ساخته شد و حتی زیرساخت های جدیدی نیز به وجود آمد.

محمد هاشمی یادآور شد: در دوران جنگ و حتی در زمان شاه مردم ما به یاد دارند که چقدر قطعی برق داشته ایم اما بعد از چهار سال اول دولت هاشمی به صادر کننده ی برق تبدیل شدیم، حتی بسیاری از روستاها صاحب برق و آب شدند. در دوران سازندگی صنایع راه اندازی شد، حلقه های مفقود صنعت راه افتاد، قراردادهای بزرگی مثل عسلویه بسته شد و کارخانه های فولاد مبارکه و امثال آن به بهره برداری رسید. در دولت خاتمی این خدمات با کمی تفاوت و تاخیر ادامه یافت.
الان احمدی نژاد با یک سری شعار آمده اما در عمل در این چهار سال هیج کار مثبتی در کشور نکرده است. در حالی که درآمد نفت بیشتر از 300 میلیارد دلار بوده است، این در آمد قابل مقایسه با درآمدهای دولت های قبل نیست. این پول ها هزینه شده است اما هیچ طرح عمرانی که بشود نشان داد انجام نشده است که دولت بگوید طراحی و اجرای آن در دولت نهم انجام شده است، حتی همان کارهای قبلی هم مثل عسلویه و طرح های صنعت متوقف شده است. اخیرا وزیر نفت - نوذری - گفته بود که با این آهنگ نمی توانیم به این پروژه ادامه دهیم، در حالی که قطر ده برابر ما از حوزه های مشترک برداشت می کند.

در کشاورزی در سال 83 جشن خودکفایی گرفتیم اما امسال حداقل 8 میلیون تن باید گندم وارد کنیم. به نحو بی سابقه ای امسال واردات افزایش پیدا کرده، کشاورزی از بین رفته است و روستایی ها به حاشیه نشینی در شهرها روی آورده اند، مردم این شرایط را با دولت های قبل مقایسه می کنند. دولت را امروز مردم با عملکردش می سنجند. امروز احمدی نژاد، احمدی نژاد چهار سال پیش نیست که شعار هایی را مطرح کرد و رای آورد. او چهار سال کشور را اداره کرده است، در این چهار سال کشور را در سیاست خارجی به وضع بدی رسانده است.
با نگاهی به تاریخ می توان دید که کار احمدی نژاد در جریان ملوانان انگلیسی را حتی ناصرالدین شاه انجام نداد که ذلیل ترین شاه عهد قاجار در روابط خارجی بوده است، جالب این که در این زمینه دروغ هم می گوید، آقای بلر در آن زمان یک اولتیماتوم داده به آقای احمدی نژاد که اگر تا یکی دو روز آینده آزاد نشوند اقدام می کنم، ایشان ترسیده و اینها را در نهاد ریاست جمهوری با تشویق و لباس نو و هدیه و بدرقه تا فرودگاه فرستاده رفته اند؛ آن هم عنوان رافت اسلامی. بعد می آیند این کار خود را افتخار ملی معرفی می کنند. همین رفتار را در جریان رکسانا صابری نیز این دولت تکرار کرد. این دولت در سیاست خارجی ذلیلانه در برابر قدرت های بزرگ زانو می زند، در برابر اسراییل سی سال است این ملت و امام و رهبری مرگ بر اسراییل می گویند در حالی که معاون ایشان می گوید ما دوست ملت اسرائیل هستیم. چرا؟ چون بوش به او تشر زد و او هم ذلیلانه پا روی همه ی مسایل گذاشته است. مردم ما این رفتارها را با دولت های قبل مقایسه می کنند.

هاشمی افزود: این دولت فقط یک قرارداد در سال 85 با یک شرکت داخلی به رقم 17 میلیارد دلار بسته است، این رقم را به آن شرکت پرداخته در حالی که این پروژه ده درصد پیشرفت داشته است. این دولت می گوید بودجه های عمرانی را افزایش داده در حالی که این افزایش تنها در لایحه ی بودجه است و معلوم نیست این بودجه کجا رفته و چه شده است؟

وی با اشاره به آمارهای نشریه ی برنامه ی معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری گفت: در این آمارها اسم نوزده کشور برده شده است که دولت به آنها 9 میلیارد دلار کمک یا وام اعطا کرده است. کشوری مثل جزیره سنت وینست که تنها 117 هزار نفر جمعیت دارد، هفت میلیون دلار از دولت ایران کمک دریافته کرده است، پول را هم احتمالا با چمدان به آنها داده اند، بدون این که کنترل شود، این پول در کجا مصرف می شود؟ یا مثلا به سریلانکا نفت نسیه داده اند، در مقابل چای وارد کرده اند و با این کار چایکاران کشور را ورشکست کرده اند. در این لیست نام کشورهایی مانند بولیوی، اکوادور، لبنان، حماس هم دیده می شود. در حالی که با این نه میلیارد دلار که می توانستیم کارهای عمرانی زیادی در کشور انجام دهیم و بسیاری از گرفتاری های مردم را برطرف کنیم.
اینها جوابی برای این سوال ها در زمینه ی صرف بودجه و رفتارهای خود ندارند، در نتیجه 24 سال گذشته را زیر سوال می برند و مسوولان آن دوره ها را به فساد متهم می کنند.

محمد هاشمی در ادامه با انتقاد از سخنان اخیر رییس جمهور در مناظره با موسوی، گفت: امروز ناطق نوری که یکی از روحانیون مبارز و برجسته ی کشور است، متهم به فساد می شود، در حالی که او امروز رییس بازرسی دفتر رهبری است. آیا مقام معظم رهبری یک فرد فاسد را به این سمت می گذارد؟ جوانی که این را می شنود چگونه می تواند این را هضم کند؟ یا هاشمی که رییس مجلس خبرگان و رییس مجمع تشخیص مصلحت است مورد اتهام قرار می گیرد، احمدی نژاد بالاترین سطح نظام را فاسد می داند و هدفش حمله به آرمان های انقلاب و اصل انقلاب است، و برای این است که کسی از او درباره ی عملکردش حساب کشی نکند، فرار به جلو می کند؛ مثل آن دزدی که مال یکی را دزدیده بود، می دوید و آی دزد آی دزد می کرد.
او به فردی مانند رضایی توهین می کند که سوابق درخشانی دارد، به او می گوید که نوکر هاشمی در انتخابات است، یا همین اتهام را به کروبی و موسوی وارد می کند، که هر کدام از شخصیت های بزرگ و با تجربه ی کشور بوده اند. موسوی در بدترین شرایط کشور، نخست وزیر بود و کشور را اداره می کرد و رهبر فعلی آن روز رییس جمهور بوده است، آن وقت می گوید فرمانده ی همه ی اینها هاشمی است!

محمد هاشمی علت این رفتار احمدی نژاد را عصبانیت نسبت به کاهش رای خود در نظرسنجی ها اعلام کرد و گفت: آن طور که من از منابع بسیار صحیح شنیده ام از دو هفته قبل نظرسنجی های دقیق نشان داده که میرحسین برنده ی انتخابات است و بسیار رشد خوبی کرده است، اینها به هراس افتاده اند و فرار به جلو می کنند و همه چیز را از بین می برند. پریروز در مشهد جوانی کشته شده است، ایا این تخم کینه و نفاق در میان خانواده ها ایجاد نمی کند که به این راحتی پاک کردنی نیست؟

وی به جریان رودررو شدن هاشمی با احمدی نژاد در مراسم ارتحال حضرت امام(ره) اشاره کرد و گفت: در این مراسم هاشمی به او گفته شما خیلی دروغ گفته اید، قضیه ی پیغام به ملک عبدالله وجود خارجی نداشته است، یا این که شما می گویید من کارگردان انتخابات هستم در حالی که بعضی از این دوستان کاندیدا برای کاندیداشدنشان حتی از من نظر هم نخواسته اند، یا این که به خانواده ی من آن حرفا را نسبت داده اید. ایشان سری تکان داده و شب در تلویزیون خیلی گستاخ تر سخن گفت و نظام ما را طبقاتی مانند عهد ساسانیان دانسته که یک طبقه اجازه ی ورود بقیه به قدرت را نمی داده است، اگر چنین باشد که خود این آقا زمانی استاندار دولت هاشمی بود، بعد شهردار تهران شد، پس لابد خودش هم جزو این حلقه بوده است. این آقا می خواهد با این تعابیر مظلوم نمایی کند که اگر روزی شکست خورد بگوید از هاشمی و خاتمی و کروبی شکست خورده و اگر پیروز شد بگوید بر اینها پیروز شده است.

هاشمی گفت: شنیده ام احمدی نژاد در جایی گفته امروز کشور و جهان را امام زمان(عج) مدیریت می کند. چرا کارنابلدی و کوتاهی های خود را به امام زمان(عج) نسبت می دهد و با این سخنان زبان جوان ایرانی و شیعه را در مقابل اهل سنت کوتاه می کند؟
بحث اینها هاشمی نیست، بحث اصل انقلاب و تفکر شیعه و خردگرایی شیعه است که در دنیای امروز جا باز کرده است. بحث اینها خرد گرایی انقلاب و امام است که از نظرشان باید به آن لطمه بزنند، حال این دانسته است یا ندانسته است، دیگر خدا می داند که او با چه هدفی این ها را مطرح می کند.

وی تصریح کرد: احمدی نژاد در تلویزیون می گوید من نمی توانم منابع ذخیره ی ارزی و درآمدهای ارزی را به مردم بگویم، این در حالی است که همه ی کشورهای دیگر این ارقام را می دانند، تنها ملت ایران نامحرم است و نباید بداند که این نفت کجا رفته و به چه قیمت رفته است؟ اینان می خواهند نسل فعلی که از انقلاب کمتر می داند را بی هویت کند و توجه اش را از شخصیت های انقلابی به ایسم ها و الگوهای دیگر ببرد.

هاشمی در پایان گفت: چهارسال قبل احمدی نژاد نامزد انتخابات بود اما او امروز رییس جمهور است و سوگند خورده که پاسدار حیثیت و عزت کشور باشد آیا این رفتارها و شیوه های پاسداری است؟

/ 14 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رمضانی

سلام خواهش می کنم ایمیلتون را چک کنین تصویر یک نوجوانی است که گچ دست شکستش رو با پارچه سبز پوشانده اگر صلاح دیدین در وبلاگ قرار بدین. ضمنا یک اتوبوس شرکت واحد که عکس دکتر رو به سرتاسر اتوبوس زده بود از دستم در رفت نتونستم عکس بگیرم.

ژوپیتر

یاشاسین آذربایجان ایگیتی

رمضانی

تمام مردم در برابر تمام بیت المال صف آرایی کرده. تمام منطق در برابر تمام بی منطقی و زورگویی و تمام صداقت در برابر تمام ریا و نیرنگ بازی. قصه یزید و امام حسین در حال تکرار شدنه آنها سر امام حسین را به درهمی فروختند " آیا کربلا تکرار خواهد شد"؟؟؟

ژوپیتر

[شکست]

رمضانی

یاشاسین ایران یاشاسین دنیا یاشاسین انسانلار

ژوپیتر

ای ول رمضانی!!!!!!! از گرمسار!! عکس کودکی که با وجود کودکی از خیلی ها بیشتر می فهمه حتی محمود از گرمسار!!!!!!!!!!

رمضانی

بعضی ها میگن اون اسلامی متهجره اما من فکر می کنم در اسلام یک امیری بوده که برای انجام دادن کار شخصیش شمع بیت المال را خاموش می کرده و از شمع خودش استفاده می کرده. چطور می توان به یک نفر که بیت المال را مال خود می داند و از آن در برابر چشمان هزاران نوجوان و جوان سبز پوش برای تبلیغ خودش استفاده می کند اسم مسلمان را گذاشت

رمضانی

درسته زیاد قرآن بلد نیستم اما در نرم افزار گوشیم کلمه " افترا " را سرچ کردم این آیه اومد : اولئک الذین خسروا انفسهم و ضل عنهم ما کانوا یفترون

رمضانی

کسی که مردمی باشد برای شلوغ کردن مراسم استقبالش حق ماموریت برای کارمندان و حتی کارمندان شهرهای اطراف در نظر می گیرد . ریا در این دولت بزرگترین دستآود بود.

ناقوس

آخر هفته.....احمدی رفته